Często zadawane pytania

Czym jest pogrzeb?
Pogrzeb jest ceremonią która ma na celu pożegnanie naszych bliskich. Pogrzeb daje możliwość dla osób które w nim uczestniczą do okazania szacunku, smutku i tęsknoty w stosunku do bliskiego którego jesteśmy zmuszeni pożegnać. Pogrzeb jest też pierwszym krokiem w długim i trudnym procesie pogodzenia się ze stratą naszego bliskiego – dlatego tak ważne dla nas jest to aby była to ceremonia mimo ciężaru jaki za sobą niesie – piękna.

Czy można spersonalizować ceremonię pogrzebową?
Oczywiście że tak, w zasadzie zachęcamy do tego. Tak naprawdę pogrzeb to nic innego jak uhonorowanie życia zmarłego.  Możecie Państwo wybrać muzykę która była ulubioną Waszego bliskiego, wybrać rodzaj oprawy muzycznej jak np. trąbka, saksofon czy nawet orkiestra żałobna. W momencie trwania ceremonii oczywiście jest możliwość aby wygłosić przemówienie lub po prostu kilka słów o zmarłym. W Naszej posłudze kierujemy się wartością: Każde życzenie rodziny jest dla nas priorytetem.

Czy na wystawieniu trumna powinna być otwarta?
Jest wiele powodów dla których pożegnania odbywają się przy otwartej trumnie. jest to część wielu kulturowych i etnicznych tradycji, wielu specjalistów zajmujących się tematyką żałoby uważa że takie pożegnanie pomaga przejść przez żałobę. W pożegnaniu przy otwartej trumnie mogą również uczestniczyć dzieci, o ile same wyrażają taką chęć i wytłumaczymy im sytuację.

Co powinienem zrobić jeśli bliski odchodzi w nocy lub w weekend?
Jesteśmy dostępni 24 godziny na dobę, siedem dni w tygodniu. Wszystko co musisz zrobić to zadzwonić na numer 531-208-990 lub 603-367-176. Jeśli konieczny jest nasz przyjazd, nasi pracownicy pojawią się w ciągu godziny. Jeśli rodzina potrzebuje dodatkowego czasu aby się pożegnać- nie jest to problem, przyjedziemy kiedy będzie odpowiedni czas.

 Co powinienem zrobić przypadku śmierci z dala od domu?
Nasz Dom Pogrzebowy poprowadzi Państwa przez procedurę transportu z każdego miejsca na świecie. Prosimy o jak najszybszy kontakt, niezwłocznie rozpoczniemy procedurę transportu Państwa bliskiego do Domu.

 Ile kosztuje ceremonia pogrzebowa?

Na koszt pogrzebu składa się wiele czynników takich jak; wybór trumny, rodzaj ceremonii, rodzaj grobu, kwiaty, akcesoria, transport, czynności dotyczące nagrobka czy opłaty cmentarne i miejskie. W mniejszych miejscowościach opłaty cmentarne często są niższe, dzięki czemu koszty pogrzebu mogą zamknąć się w ramach zasiłku wypłacanego przez ZUS. Zawsze staramy się dostosować ofertę do możliwości rodziny, jeśli to konieczne pomożemy w doborze usług, miejsca cmentarnego i podobnych w taki sposób aby zredukować koszty.

Czy muszę ponosić koszty w trakcie organizacji pogrzebu?
Nie. Wystarczy upoważnić nas do załatwienia w Państwa imieniu formalności w ZUS oraz do odbioru zasiłku pogrzebowego, wówczas do kwoty 4000zł nie ponosicie Państwo żadnych kosztów oraz nie musicie przejmować się formalnościami w ZUS / KRUS

 Jakie są rodzaje grobów ? 
Rodzaje miejsc pochówku możemy rozdzielić na trzy kategorie; groby ziemne, groby murowane (grobowce) oraz kolumbaria. Groby ziemne wykonuje się pojedyńcze lub głębinowe (przeznaczone dla kolejnego pochówku w przyszłości). Groby murowane to grobowce betonowe, mogą składać się z jednej do nawet sześciu komór grzebalnych, czas jaki jest Nam potrzebny na budowę grobowca to zaledwie 2 dni, tak więc bez problemu możemy wykonać go do dnia pogrzebu. Kolumbaria to “ściany” posiadające niszę na urnę, zwyczajowo w jednej niszy można złożyć od jednej do dwóch urn.

Jakie są zalety grobów murowanych (grobowców)?
Groby murowane pozostają w środku czyste i suche. Stanowią one alternatywę dla osób odczuwających lęk przed pochówkiem ziemnym. Grobowce są też swoistym fundamentem dla nagrobka który dzięki temu nie będzie się pochylał niezależnie od podłoża na cmentarzu. Dodatkową zaletą jest to iż według Polskiego prawa nie ma potrzeby przedłużania dzierżawy grobowców po upływie 20 lat (grobowce opłaca się raz na zawsze)